יצירת קשר
/
/
מושב בטיחות יד שנייה: מה בודקים לפני שקונים

מושב בטיחות יד שנייה: מה בודקים לפני שקונים

אם יש דבר שאנחנו לא מוכנים להתפשר זו הבטיחות של הילדים שלנו. היום כבר כולם יודעים שהדרך הבטוחה ביותר להסיע ילדים ברכב היא כשהם חגורים במושב בטיחות המתאים לגילם ולמשקלם. אבל מה עושים כשצריך מושב בטיחות לפרק זמן קצר כי נולד אח חדש למשפחה? איך מתאימים מושב בטיחות לרכב נוסף במשפחה או לאוטו של סבא וסבתא? האם יש דרך לרכוש מושב בטיחותי בעלות נמוכה יחסית?

הפתרון השכיח הוא רכישת מושב בטיחות יד שנייה. להבדיל ממושב בטיחות חדש, בקניית יד שנייה יש צורך לעשות בירורים כדי לוודא שהמושב בטיחותי וטוב לשימוש.

לפניכם שש השאלות שצריך לשאול לפני שרוכשים (או משכירים או משאילים) מושב בטיחות משומש:

  • האם המושב היה מעורב בתאונה? בדקו מול המוכר וודאו שמושב הבטיחות לא היה ברכב בזמן תאונה. מושב בטיחות שעבר תאונה אינו בטוח לשימוש.
  • האם המושב שלם? הסתכלנו היטב במושב ובחנו שאין נזק חיצוני הנראה לעין בשלד, במערכת החגורות והריסון או בריפוד. ודאו שלא חסרים חלקים במושב.
  • האם מושב הבטיחות מתאים לרכב שברשותכם? ישנם רכבים שמתאימים להם סוגי מושבים ספציפיים. לפני הרכישה מומלץ לבדוק בספר הרכב בפרק העוסק בהסעת ילדים האם יש הגבלה מסוימת לגבי מושב הבטיחות.
  • כיצד משתמשים במושב הבטיחות? על גבי מושב הבטיחות אמורות להופיע מדבקות סימון הכוללות הוראות התקנה. שאלו את המוכר אם יש בידיו את חוברת ההנחיות של המושב. במידה ולא, בדקו אם יש ברשת את ההנחיות הרלוונטיות.
  • האם המושב עומד בתקן? התקנים המותרים בישראל הם האמריקאי – FMVSS213,  או האירופאי – R- 129 –   ECE.  (נציין שהתקן האירופאי הישן ECE R44/04 -0 מותר עדיין לשימוש).
  • האם המושב תקף לשימוש? לרוב על גבי המושב מצוין תוקף השימוש במדבקה בגב המושב או מוטבע בפלסטיק (קשה לאיתור). תוקף השימוש רלוונטי בלי קשר לשאלה האם המושב היה בשימוש או באחסון. במידה ומופיע תוקף השימוש – פעלו בהתאם. במידה ולא מצאתם הגדרת תוקף, מומלץ לבדוק באתר החברה או דרך פניות הציבור. בכל מקרה, אין להשתמש במושב הבטיחות יותר מ-10 שנים ובתנאי כמובן שכל התנאים הקודמים מתקיימים.

 

אנחנו פה בשביל לעזור לכם לשמור על הילדים

הצטרפו לניוזלטר וקבלו מידע מציל חיים

שמחים שהצטרפת לניוזלטר של ארגון בטרם!

קורס למנהלות מעונות